Táncháztalálkozó • 2018. április 13–15. 2017-ben Prima-díjas a folkMAGazin!
tanchaz.hu
Babits Mihály Kulturális Központ, 2016. november 19.
A fesztivál a magyar amatőr néptánc mozgalom rangos versenye, melyre a mozgalom első és második vonalába tartozó együtteseket várjuk, határon túlról is.

szekszardi neptancfesztival

Az együttesek maximum 18 perces műsoridővel mutatkozhatnak be, melyet egy vagy két részletben adhatnak elő. Valamennyi együttes műsorán szerepelni kell egy nyugati dialektus táncanyagából vagy egy nemzetiségi táncanyagból készült koreográfiának. A versenyszámok közül egyiknek új műnek kell lennie, melyet versenyen, zsűri előtt még nem mutattak be.
A zsűri koreográfiát, zenét, együttesi teljesítményt és táncos teljesítményt díjazhat.
Szakmai zsűri:
Kocsis Rozi- dramaturg
dr. Fülemile Ágnes - néprajzkutató
Pál Lajos - népzenész
Busai Norbert - koreográfus
Mihályi Gábor - koreográfus

Résztvevő együttesek:
• Budapesti Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes
• Kókai Kóka Néptáncegyüttes
• Kecskeméti Kunság Táncegyüttes
• Pécsi Mecsek Táncegyüttes
• Pécsi Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház
• Százhalombattai Forrás Néptáncegyüttes
• Székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes
• Szekszárdi Bartina Néptáncegyüttes

Rendező: Bartina Néptánc Egyesület, Babits Mihály Kulturális Központ

Program:
11.30 – 13.00 Színházterem - I. bemutató
14.30 – 16.30 Színházterem - II. bemutató
19.00 – 20.00 Rendezvényterem - Szalonna és Bandája koncert
20.00 – 20.30 Rendezvényterem - Díjkiosztó
20.30 – 22.30 Remete terem - Szakmai tanácskozás a zsűrivel
20.30 – 24.00 Rendezvényterem- Táncház

A programokra a belépés ingyenes!

I. Bemutató 11.30 - Színházterem

1. Szekszárdi Bartina Néptáncegyüttes
Kocsis Enikő- Fitos Dezső: Zalai táncok

2. Százhalombattai Forrás Táncegyüttes
Asztalos Kiss Zsuzsanna-Fábián Zsófia: „A két szeméért”

3. Kóka Néptáncegyüttes
Busai Zsuzsanna- Busai Norbert: Avatás

4. Kecskeméti Kunság Táncegyüttes
Balogh Ildikó- Fantoly Gyula: Dél-alföldi mulatság

5. Székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes
Majoros Róbert: Bertóké

6. Pécsi Mecsek Táncegyüttes
Szilágyi Zsolt: A rétközi bálban

7. Rákospalotai Szilas Táncegyüttes
Lukácsné Haránt Eszter- Lukács László: „Jaj, de bajos”

II. Bemutató 14.30 - Színházterem

1. Székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes
Majoros Róbert: Padkaporos bál

2. Pécsi Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház
Bánfi Rita- Gálber Attila: „Báránykát hoztunk”

3. Pécsi Mecsek Táncegyüttes
Podpácz Beáta- Kirch Zoltán: „Röndbe szödve”

4. Kecskeméti Kunság Táncegyüttes
Balogh Ildikó- Fantoly Gyula: Táncok Madocsáról

5. Százhalombattai Forrás Néptáncegyüttes
Fundák-Kaszai Lili- Fundák Kristóf: Titkos üzenet

6. Kóka Néptáncegyüttes
Laczkó Tibor: „Ej a titkos szerelem”

7. Pécsi Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház
Bánfi Rita- Gálber Attila: „Az az ügyes ózdi gyerek”

8. Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes
Fundák – Kaszi Lili- Fundák Kristóf: Ungvár felől

9. Szekszárdi Bartina Néptáncegyüttes
Kocsis Enikő- Fitos Dezső: Játék

Bővebb információ:

Az esemény facebook oldala: