Táncháztalálkozó • 2018. április 13–15. Szavazzon a Prima-díjas folkMAGazinra! +36.70/707-7000 – sms: 27
tanchaz.hu
Kapolcs, 2017. július 21-30.
Állandó programok
Naponta 
11.00 – 18.00: Játssz velünk! – A Triola Gyermekvilág zenés, táncos, kézműves foglalkozása, amelybe bekapcsolódnak a hagyományőrző együttesek képviselői is.
16.00 – 17.00: Amália néni tánciskolája – Tánc- és illemtanóra a klasszikustól a modernig, sőt még azon is túl. Táncmester: Lengyel Szabolcs Micsi

muharay montazs 2

július 21., péntek
14:00-17:00 HÍVOGATÓ, ZENÉS KAPUNYITÓ – Zengővárkonyi hagyományőrzők és a Triola zenészei táncosai
17:00-18:00 NÉPTÁNC, NÉPZENE ÉS NÉPVISELET BEMUTATÓ – Zengővárkonyi Hagyományőrző Népi Együttes
18:30-19:30 TÁNCKÉPEK – Drágszél, Érsekcsanád, Gara, Homokmégy, Hőgyész, Kalocsa, Miske, Nemesnádudvar , Uszód bunyevác, német, bukovinai székely és magyar falvainak legkiválóbb táncosai. Kísér: Bekecs együttes
21:00 MAGYAR NEMZETI TÁNCEGYÜTTES – KALOTASZEG

július 22., szombat
17:00-19:30 Piros bagi nagyhatár – Muharay Népi Együttes (Bag), Fix Stimm zenekar
20:30-21:30 ÁTHALLÁSOK KODÁLY ÉS BARTÓK NYOMÁBAN – Szvorák Katalin – ének, Tímár Sára – ének,
Cserta Balázs – tárogató, szaxafon, klarinét, Szabó Daniel – cimbalom
        
július 23., vasárnap    
17:00-18:00 Vas vármegye és Őrvidék néptánc és népzenei hagyományai – Biseri Énekegyüttes-und, Hortvátzsidányi tamburások
18:00-20:00 Regrutázás, Szlavóniai lakodalom – Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes, Boglya népzenei együttes, Bakafánt Népdalkör előadása
20:30 DEBÜTÁLÓ KONCERT – Bognár Szilvia
22:00 Táncház – Boglya együttes

július 24., hétfő
17:00-18:00 Netz Táncprodukció előadása – családi táncprogram
18:30-19:30 HÍRES BETYÁROK – BaHoRKa TÁRSULAT (Fundák Kristóf, Balogh Melinda, Horváth Sára, Kaszai Lili)
20:30 Pál István és Kelemen Barnabás koncert

július 25., kedd
Kodály Zoltánra emlékezünk – A nap háziasszonya: SEBESTYÉN MÁRTA
17:00-19:30 A TOLNA MEGYEI BUKOVINAI SZÉKELYEK HAGYOMÁNYAINAK BEMUTATÁSA – Sebestyén István, a Népművészet Mestere – mesemondó, Csurgó zenekar és a Hőgyészi Bokréta Táncegyüttes
20:00-23:00 Sebestyén Márta és a Tázló együttes – Koncert és táncház

július 26., szerda
17:00-18:30 PRÓBÁLD KI, PRÓBÁLD FEL, PRÓBÁLD MEG! – Kézművestechnikák, öltözés-göncölés, nótázás, tréfálkodás, okoskodás
18:30 Elvégeztük az aratást – Veresegyházi Népi Együttes
19:30 SZÉKELY PHONO – Gödöllő Táncegyüttes (Zenés, táncos előadás Kodály Zoltán műve alapján)
21:00 ROMA ÍZEK – Lemezbemutató koncert – ETNOROM EGYÜTTES

július 27., csütörtök
17:00 Cseh Tamás és zenekara
17:30 Gartai Munkétások és Kapuvári bemutató
18:00-20:30 Csorna, Kapuvár, Vitnyéd táncosainak műsora
21:00 VÍGAN JÁRÓK – APNOE Zenekar koncertje
22:30 Rábaközi táncház

július 28., péntek
17:00-20:00 SÁRKÖZ – Bartina Táncegyüttes és Bogyiszlói Népi Együttes
20:30 FORDULJ, KEDVES LOVAM! – Kovács Norbert Cimbi és barátai: A „LOVASOK TÁNCA
22:00 Táncház
                
július 29.,szombat
JÁSZOK – Egy különleges nép az ország közepén
Jászság Népi Együttes, Jász hagyományőrzők, jászsági pávások
17:00 MESÉK ÉS MULATSÁGOS TÖRTÉNETEK
17:30 KAFTÁNTÓL A VIGANÓIG – Viseletbemutató – Bathó Edit
21:30 Illényi Katica és a Budapesti Vonósok koncertje
23:00 PENDZSOM – Mulatság a jászokkal

július 30., vasárnap
10:00 KAPOLCS NAPJA – Badacsonytördemici Néptáncegyüttes, táncosok, kézművesek a környékről.
15:00 SZÉP ZALÁBAN SZÜLETTEM – Zala zenakar koncertje (Laposa Julcsi – ének, hegedű, Ifj. Horváth Károly- ének, brácsa, Hintalan Gergely – ének, nagybőgő, klarinét, Szili Péter – ének, nagybőgő, Szabó Zoltán – duda)

muharay montazs 1

Bővebb információ: