Eredetileg mindannyian népzenészek vagyunk, de a magyar népzene mellett nyitottak vagyunk más zenei műfajokra is.
Mivel Jimi Hendrix zenéje már régóta nagy hatással van ránk és hasonló energiákat fedeztünk fel a magyar népzenében is, ezért kézenfekvőnek gondoltuk, hogy a népzene mellett elkezdjünk kísérletezni a saját hangszereinken Jimi zenéjével.
Rájöttünk, hogy a speciális elektromos gitár hangzást több számban akusztikusan is el lehet játszani, a gitárokat és az éneket helyettesítheti a hegedű, a dobot és a ritmusgitárt felválthatja a cimbalom, a basszusgitárt pedig helyenként a nagybőgő.
Ezzel a kísérlettel egy újfajta érdekes színezetet kapott az eredeti hangzás, amit szívesen bemutatunk az érdeklődő közönségnek.

Soós Csaba - hegedű
Zimber Ferenc - cimbalom
Pénzes Géza - nagybőgő/basszusgitár
Az esemény facebook oldala: