Célközönségünk a középiskolás korosztály (14-20 éves kor). Elsősorban azokat a pályázókat keressük, akik a néptáncot többnek tekintik egyszerű hobbinál, a motívumkincs tanulásával céljuk nem csak a versengés, hanem az értékek továbbörökítése. Fontosnak tartjuk, hogy a néphagyomány mint nemzeti értékünk, az élet minden területét átszője, hatással legyen emberi tulajdonságainkra, viselkedésünkre, a világgal való viszonyunkra. Olyan pályázókat várunk tehát, akik a néptánccal és a hozzá kapott további ismeretekkel életcélt, küldetést tudnak önmaguk számára megfogalmazni.
Az ösztöndíjat személyek számára szeretnénk odaítélni. A támogatás formáját egyedileg, a nyertesekkel való egyeztetés alapján alakítjuk ki (készpénzt nem adunk át).
Az ösztöndíj mértéke pályázónként 100.000 forint. Felhívásunk keretében 5 pályázót szeretnénk támogatni.
Támogatható tevékenységek:
- Iskolán kívüli önfejlesztő tevékenység, program
- Diákközösségek szervezése, vezetése rövid, vagy hosszabb távú cél mentén
- Települési, térségi ifjúsági közösség szervezése, működtetése (néptánccsoport, hagyományőrző csoport)
- Hagyományok kutatását, megtanulását célzó munka (kiemelve a saját települést, vagy térséget érintő kutatást)
- Szakmai továbbtanulás
- Családban őrzött tudás átörökítése, rögzítése (leírás, „családlenyomat” készítése)
- Egyéb, támogatásra méltó tevékenység
A pályázóktól az alábbiakat várjuk:
- 1-1,5 oldalas személyes és szakmai bemutatkozás. (A bemutatkozásnak tartalmaznia kell a pályázó nevét, címét, telefonszámát, e-mail címét.)
- 1-3 oldalas dolgozatban mutassák be a vállalt programot, kitűzött céljaikat, remélt eredményeiket!
Lehetőség van további mellékletek (fotók, cikkek, kiegészítő anyagok) küldésére, de ez nem kötelező.
Pályázati adatlap, kötelezően meghatározott forma nincs. A pályázat formai és tartalmi szerkesztése a pályázó feladata (a kért adatok szerepeltetése fontos!), ez is a bírálat alapjául szolgálhat. A pályázat elbírálásában a kiíró szervezetek tagjai vesznek részt. A bírálat e-mailes szavazás formájában történik, melyet az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület dokumentál.
A pályázati dokumentumokat pdf formátumban kérjük a
A pályázatok megküldésének határideje: 2017. november 30.
Az elbírálást 30 napon belül vállaljuk. A döntésről a pályázókat 2018. január 15-éig értesítjük az általuk megadott elérhetőségeken.
Bővebb információ:
A névadóról:
Balla Zoltán a magyarországi hagyományőrzés kiemelkedő személyisége volt. Táncos pályafutása a Jászsági Népi Együttesben kezdődött, több amatőr csoport mellett hivatásos táncosként dolgozott a Kodály Kamara és a Budapest Táncegyüttesekben. Sok vidéki és külföldi együttesnél tanított, tanára volt a Fóti Népművészeti Szakközépiskolának, ahol több generációt is felnevelt. A néptánc számára nem feladat, vagy munka volt, hanem az élet egy szelete, ami csak a többi szelettel együtt volt élhető, használható. Nem csak tudott, hanem szeretett is táncolni, emellett ott volt a lovas élet,
amelyben szintén nagyon sikeres volt, no, meg az a tisztességes, egyenes, hiteles emberi arc és életmód, amely örökre „Balla Zoltánná” tette Őt.