ELTE Bölcsészettudományi Kar, 2022. szeptember 30.
Hogyan kutatnak a néprajzkutatók? Mit keresnek a levéltárban, két-háromszáz éves források között? Mit figyelnek meg, hogyan teremtenek kapcsolatot és mire kérdeznek rá terepmunkájukon?
Az ELTE BTK Néprajzi Intézete idén kettős programmal készül. Előbb az intézet mellett működő MTA-ELTE Lendület Történeti Folklorisztikai Kutatócsoport munkatársai világítanak rá a levéltári forrásokon alapuló értelmezési lehetőségekre, a hajdani lokális közösségek és mikrovilágok megközelítésére. Az interaktív előadás a közönség számára lehetőséget nyújt a módszertani alapok és az elemzési munka szépségeinek megismerésére.
A program második részében az ELTE Néprajzi Intézet oktatói és hallgatói beszélnek és beszélgetnek terepmunka-tapasztalataikról, élményeikről. Mindeközben képek és filmfelvételek is előkerülnek…
Az este során megtekinthető a „Hogyan eleink…" című fotókiállítás a Néprajz Intézet folyosóján, a szakmai eseményt pedig táncház zárja.
Programok:
17:00-18:00 Papok, boszorkányok, démonok (és az unalmas mindennapok…) Néprajzkutatók, folkloristák a levéltárakban
– Bárth Dániel és az MTA-ELTE Lendület Történeti Folklorisztikai Kutatócsoport munkatársának előadása, interaktív játéka
18:00–19:00 Terep, munka, tapasztalat
– Bali János, Eitler Ágnes és egyetemi hallgatók előadásai
19:00–20:00 Háztáji táncház
Helyszín:
Múzeum krt. 6–8., Földszint 20., 26-27., ELTE BTK Főépülete
Az esemény facebook oldala: